AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
16-07-2021 17:50:41

İl Başkanımız Kayhan Türkmenoğlu, 15 Temmuz Özel canlı yayınına konuk oldu

AK Parti Van İl Başkanımız Kayhan Türkmenoğlu, Şehrivan TV ve Kanal M ’15 Temmuz Öze’ ortak canlı yayınına konuk oldu. Türkmenoğlu, Milletimiz sokaklarda tankların altına yatarak, artık bu operasyonlara dur dediğini söyledi.

15 Temmuz’da neler olduğunu bilmek için geçmiş tarihe bakmak gerektiğini belirten Başkan Türkmenoğlu, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli  Birlik Günü kutlamak üzere bu meydanda bulunuyoruz. Bundan 5 yıl evvel yaşanan hain darbe girişiminin ardından halkımız bir tarihyazdı. Bana göre 15 Temmuz’un özeti şu; Milletimizin, vesayet rejmine, cuntaya, siyonist gruplara yaptığı bir darbedir. Onlar halka darbe yapmak isterken, halkımız gücünü ve iradesini ortaya koyarak, darbe yapmak isteyenlere darbe yaptı. Yani bir karşı darbeyle, bundan sonra Türkiye Cumhuriyetinde yaşanacak herhangi bir ayaklanma olabilir, muhtıra olabilir asla ve asla kimse cesaret edemeyecektir. Bu halk iradesini 15 Temmuzda ortaya koydu ve bu halkın gücüyle ortaya çıkan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyoruz bugün” dedi.

TÜRKMENOĞLUİ, “15 TEMMUZ DESTANINI YAZANLAR, BU ÜLKENİN SEVDALILARIDIR”

15 Temmuz’un bir darbe girişimi olduğunu ancak bunu anlayabilmek için Türkiye’nin geçmiş tarihine bakmak gerektiğinin altını çizen Türkmenoğlu, “Yeni nesil belki bunu çok özümseyemez, sadece 15 Temmuz’u yalın ve çıplak haliyle görmek de doğru değil. 15 Temmuz öncesi Cumhuriyetin kurulduğu günden bugüne kadar, bu ülkede gizli bir güç bir irade Türkiye’de hükümetleri yıkma, iktidarları devirme, Türkiye yönetimini ele geçirmek için ortaya atılmış dönem dönem birçok hadiseler meydana gelmiştir. Bunlardan iki tanesi darbedir. Birisi 1960 yılında masum bir Başbakan idam edilmiş. Türkiye’de yüzde 55 oy almış bir Başbakan, 1960 yılında bu darbelerin sonucunda idam edilmiş. Bunları okuduğumuzda gerçekten Türkiye’nin hangi yollardan geçtiğini kavramamız gerektiğinin bir kez daha altını çizmek istiyorum. 15 Temmuz’u anlamak için, 1960 yılında olanları iyi anlamamız gerekiyor. Onun dışında 1980 yılında yapılmış bir darbe var. Buda yine vesayet ve cuntanın demokrasimize yaptığı en büyük haksızlıktır. O dönemlerde binlerce insan yakalanmış, milyonlarca insan fişlenmiş ve onlarca insan da idam edilmiş. Bu Türkiye Cumhuriyetinde seçilmiş bir halk kitlesine karşı yapılan gizli bir elin operasyonudur. Bu gizli elin altında ve arkasındaki güçler baktığımızda asla ve asla Türkiye’yi seven ve Türkiye Bayrağına sevdalı hiçbir kimse yoktur. Tamamen dışarıya bağlı bir örgüttür. Derin devlet diyoruz ya, tamamını onların yaptığı bir operasyondur” ifadelerini kullandı.

“BU ÜLKEDE HER İKİ KİŞİDEN BİRİ ERDOĞAN’I DESTEKLİYOR”

Darbelerin yanı sıra bu ülkede e muhtıralar ve parti kapatma davalarına da dikkat çeken Türkmenoğlu, “Şimdi darbeleri anlattık ancak birde muhtıralar var. 1971, 1979, 1997, 2007 ‘de parti kapatmalar, hükümete parmak sallamalar. Seçilmiş bir iradeyi işaret etmeler. Dönem dönem ayaklanmalar da var. 2014 yılında kobani olaylarında bir ayaklanma var.  Onun öncesinde 17-25 Aralık’da bir operasyon var. Bunlar bize şunu gösteriyor. Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini istemeyen dış güçlerin içerideki maşaları ve piyonları tarafından yapılan operasyonlardır. Ne zaman Türkiye atağa kalktığı zaman, bakın biz hep istikrardan bahsediyoruz. 1970-1980 yılları arasında 11 tane hükümet değiştirmişiz. Ama 2002’den bu zaman kadar tek iktidar ve tek lider var. İstikrar ve arkasında bulunan büyük bir güçtür. Bu ülkede her iki kişiden birisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sevgisi ve sevdasının yanı sıra AK Parti’ye oy veriyor. Demek ki halkımız iktidarımızın icraatlarını ve eylemlerini benimsediği için bu her dönem bu tercihi yapıyorlar” diye konuştu.

Türkiye’nin geçmişte 1 milyar dolar bile bulamadığını ve devletinin memurunun maaşını ödeyemediği dönemden, kasasında 100 milyar dolar biriktiren bir ülke konumuna gelindiğini vurgulayan Türkmenoğlu, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

TÜRKMENOĞLU: 15 TEMMUZ HAİN BİR DARBE GİRİŞİMİDİR

“ 25 bin kilometre yollar yapan, dünyanın hemen hemen büyük ekonomileri içerisine giren ve büyüme sergileyen bir hükümetten bahsediyoruz. Devasa hastaneler, yollar, tren yolları, eğitimde büyük bir başarı, sağlıkta büyük devrim ve ulaşımda harikalar yaratan bir ülke var. Bununla birlikte dışarıda da mücadele eden kendi vatandaşını ve kendi ülkesini misak-ı milli sınırlarını koruyup kollayan bir iktidar var. Peki bunları kimi rahatsız ediyor? Türkiye halkını gururlandıran bu davranış, büyümemizi istemeyen ABD, Rusya İsrail gibi ülkeler büyümemizi istemiyor. Jeopolitik bir bölgede yer alıyoruz. Avrupa bu ülkenin büyümesini ister mi? Asla istemez! Halk iradesinde yönetilen ve dışarıda gündem belirleyen, kendi ağırlığını hissettiren bir hükümet var, bir lider var. Böyle liderler çok az yetişir. Geçmişimize baktığımızda cumhuriyet tarihinde kendini hissettiren 2 tane lider var. Birisi merhum Başbakan Adnan Menderes’tir. O da vesayet odakları tarafından idam edildi. Diğeri ise rahmetli Özal’dır. Onun ölümüyle ilgili de halen soruşturmalar devam ediyor. Bugün aynı operasyonları bizim için İslam alemi için umut olan bir liderimiz var. Bizim şuanda güçlü bir liderimiz var. O da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ama ne yapıyorlar, bu ülkenin büyümesini engellemek için operasyonlar yapıyorlar. Bu operasyonlardan birisi de 15 Temmuz hain darbe girişimidir. Bunlar, halkın silahlarıyla halkına bomba atacak kadar çıldırdılar. Bizim içimizde bulunan ve dış güçler tarafından yönetilen hainler tarafından 250 tane şehit verdik. Milletimiz sokaklarda tankların altına yatarak, artık bu operasyonlara dur dedi. Bu güç bu heyecan ve bu maneviyat ancak Türkiye söz konusu olunca ortaya çıkar.  Ben bu vesileyle Kanal M ve Şehrivan TV’ye yayın hayatında başarılar diliyor, tüm halkımızı yürekten selamlıyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.