AK SİTELER AK SİTELER
Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
12-07-2021 19:00:48

İl Başkanımız Türkmenoğlu, vatandaşları aşı yaptırmaya davet etti

AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, aşılamada Van'ın Türkiye ortalamasının altında kaldığını belirterek, vatandaşlara aşı yaptırmaları çağrısında bulundu.


AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu, İl Başkan Yardımcıları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları teşkilatı ve çok sayıda partili Van Valiliği önünde bulunan Covid-19 aşı standını ziyaret ederek, hem aşı yaptırdılar hem de vatandaşlara aşı yaptırmaları çağrısında bulundular.


Koronavirüs (Kovid-19) salgınının sona ermesi için aşının büyük önem taşıdığını belirten Başkan Türkmenoğlu, salgının sonsuza kadar toplumda barınmaması için vatandaşların vakit kaybetmeden aşı yapmaları gerektiğini söyledi.


Aşı oranında Van'ın Türkiye ortalamasının çok altında olduğunu belirten Türkmenoğlu, şunları kaydetti:


"Türkiye genelinde en büyük mücadeleyi aşı noktasında veriyoruz. Aşı yaptırmadığımız için bu salgın aramızda dolaşmaya devam ediyor. Aşı oranımızı yükselttiğimiz zaman salgın illetini bertaraf etmiş olacağız. Bugün bu ziyaretimizle toplumsal bir görevi yerine getirmek adına tüm teşkilatlarımızla birlikte aşı standını ziyaret etmiş bulunuyoruz. Teşkilatımız içinde aşı olmayan kardeşlerimiz vardı. Onlarda şimdi aşılarını yaptırıyorlar. Aşılarını yaptıracak vatandaşlarımızın da bu konuda tedirginlik yaşamadan, sağlık çalışanlarımızın yönlendirmeleri doğrultusunda aşılarını yaptırmaya davet ediyorum" dedi.


Van'ın ve Vanlıların sağlıklı günlere kavuşması için bir an önce aşı kampanyasına destek olmaları gerektiğinin altını çizen Türkmenoğlu, "Tüm vatandaşlarımızın gerek randevu alarak gerekse randevusuz aşı noktalarına gelerek aşılarını yapmaları konusunda çağrıda bulunuyoruz. Aşı olmak, hastalığın önüne geçmektir. Aşı olmamak ise, başka insanları riske atmaktır. Biz bu felsefeyle bir kez daha halkımızı aşılarını yaptırmaya davet ediyoruz. Aşı konusunda henüz Van'da arzu ettiğimiz noktaya ulaşamadık. İnşallah hedefimiz 720 bin insanımızı daha aşılamak. Ama birinci önceliğimiz 260 bin rakamına ulaşmak olmalıdır. İlimiz yüzde 48 oranında Türkiye geneli kırmızı kategoride yer almaktadır. İnşallah hedefimiz olan yüzde 80'lik bir orana kısa sürede ulaşırız. Bunun için Van'daki bütün siyasi partiler olsun, sivil toplum kuruluşları olsun, kamu kurumları ve toplumda söz sahibi olan herkes, eşini dostunu aşı yapmaya davet etmeli. Aşılarımızı yaparsak, bu şehre turistte gelir, İranlı'da gelir. Covid salgının fazla olduğu bir yere kimse gelmez. Kategorimizi maviye çevirmek için kendimize hedef koyduk. Bu konuda herkes üzerine düşeni yaparsa, kısa sürede bu durumu aşacağımıza inanıyorum. Bu vesileyle Van İl Sağlık Müdürümüze, Halk Sağlığı Teşkilatı yetkililerinin şahsında tüm emek veren sağlık çalışanlarına cefakar çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu.


İl Başkanı Türkmenoğlu'nun açıklamalarının ardından teşkilat mensupları covid-19 aşılarını yaptırarak, aşı standından ayrıldılar.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.